Galeria

Folkowe Inspiracje 2013

Przedstawiamy kilka zdjęć z III Festiwalu Twórczości Młodych, który odbył się w Łodzi w dniach 2-5 października 2013 roku. W jego programie, oprócz licznych koncertów solistów, zespołów muzycznych i tanecznych czy prezentacji prac młodych artystów znalazły się też takie atrakcje jak zwiedzanie miasta, wizyty w muzeach, pokaz mody, jarmark regionalno-kulinarny i wiele innych. Więcej zdjęć z festiwalu w 2013 roku na stronie: http://2013.folkoweinspiracje.pl/galeria/galeria.html

 Folkowe Inspiracje 2014  Ruszył projekt ART–WOLONTARIAT

Wolontariusze już przygotowują się do podjęcia działań podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE. Pierwszy etap projektu obejmuje m.in. cykl szkoleń. 11 czerwca odbyło się pierwsze z nich pt. „Dobre praktyki wolontariatu”.

Folkowe Inspiracje 2014   Projekt Art Wolontariat - 19 września 2014 r.

W piątkowy wieczór (19 września) w Pałacu Młodzieży w Łodzi odbył się warsztat „Mój wizerunek, mój plan, mój sukces”. Spotkanie poprowadził aktor Teatru Jaracza Bogusław Suszka. Była fantastyczna atmosfera, dużo śmiechu i mnóstwo ciężkiej scenicznej pracy.

Folkowe Inspiracje 2014 / Dzień 1 (Inauguracja-Piotrkowska)

Pierwszy dzień festiwalowy to: Warsztaty edukacyjne w 7 muzeach, Otwarcie wystawy prac laureatów Konkursu Sztuk Pięknych ZŁOTA ŁÓDKA w Galerii Biura Promocji, Turystyki i Współpracy Zagranicznej UMŁ, Kolorowy uliczny flashmob „Folkowe przystanki”, Koncert Inauguracyjny na scenie przy Pasażu Schillera, Koncert zespołu Caryna w klubie Lokal. Zdjęcia z tej i innych galerii choć w małym stopniu ale jednak oddają tą niepowtarzalną, festiwalową, międzynarodową atmosferę wypełnioną uśmiechem, radością oraz wspólna zabawa bez granic a to był dopiero początek :)

Folkowe Inspiracje 2014 / Dzień 2 (Etnomix Manufaktura)

Drugi dzień festiwalowy to prawdziwy ETNOMIX kultur, narodów, kolorów, tradycji, energii, folku, inspiracji, muzyki, śpiewu i tańca w jednym miejscu. Mogli go doświadczyć wszyscy ci którzy tego dnia odwiedzili rynek Manufaktury. Prezentacje trwały cały dzień i zakończyły się o zmroku pokazem fireshow.

Folkowe Inspiracje 2014 / Dzień 2 (Pop rock folk)

Po koncercie zespołu Caryna pierwszego dnia festiwalu, drugiego dnia festiwalowy wieczór uświetnił występ niecodziennej grupy Malgasze, a dlaczego "niecodziennej" możecie przeczytać w artykule pt "Malgaski folk z przesłaniem w niezwykłym wykonaniu" w aktualnościach .

Folkowe Inspiracje 2014 / Dzień 2 (Złota Łódka)

Drugi dzień festiwalowy to również wielkie emocje i uczta dla uszu zwolenników folkowej muzyki podczas konkursu Złota Łódka w kategorii wokalnej i instrumentalnej.

Folkowe Inspiracje 2014 / Dzień 3 (Koncert Gospodarze Gościom)

I w tym roku ważną częścią festiwalu był Konkurs Złota Łódka w kategorii plastyka, fotografia, design, jego podsumowanie i wyłonienie zwycięzców nastąpiło podczas specjalnie przygotowanego dla gości festiwalowych (reprezentacji z innych krajów) koncertu który odbył się w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych. Nic zatem dziwnego, że zakończeniem wieczoru był pokaz mody inspirowany folkiem.

Folkowe Inspiracje 2014/ Dzień 3 (Manufaktura)

Trzeci dzień również obfitował w wiele wydarzeń jednym z nich było otwarcie wystawy „Polskie, bo dobre – folk w designie”, przygotowanej przez studentki Politechniki Łódzkiej z koła naukowego „Designer”, wystawie towarzyszyły występy zespołów festiwalowych budząc żywe zainteresowanie odwiedzających Galerie Handlową w Manufakturze.

Folkowe Inspiracje 2014/ Dzień 3 (Złota Łódka)

Trzeci dzień festiwalowy również był obfity w emocje i wspaniałe prezentacje. Tym razem na scenie Pałacu Młodzieży odbył się konkurs Złota Łódka w kategorii tanecznej. Niestety zdjęcia oddają tylko namiastkę tego co można było zobaczyć, gdyż często migawka aparatu nie nadążała za przemieszczającymi się z prędkością światła tancerzami.

Folkowe Inspiracje 2014 / Dzień 4 (Fabryka Rękodzieła, Jarmark Smaków & Folkowa Potańcówka)

Po wytężonej pracy w wspaniałej Fabryce, gdzie uczestnicy festiwalu i zgłoszone grupy zorganizowane ze szkół próbowały swych sił w rękodzielnictwie tworząc folkowe łyżki, deski do krojenia, torby, korale wisiorki i wiele innych oraz degustacji smakołyków z różnych stron świata uczestnicy festiwalu gubili kalorie w tańcu podczas wielkiej Folkowej potańcówki w Wytwórni.

Folkowe Inspiracje 2014 / Dzień 5 (Gala w Wytwórni)

Wszystko co dobre szybko się kończy, ale każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Za nami IV Folkowe Inspiracje, zwieńczone niezapomnianym koncertem galowym, który dostarczył wielu artystycznych wrażeń i wspaniałych emocji. Ale to również znak, że za chwilę ruszy machina przygotowań V jubileuszowego Festiwalu. Zatem do zobaczenia już niebawem :)